Juniorská reprezentace ploutvařů dovezla medaile z Mistrovství Evropy

tým české juniorské reprezentace PP - MEJ Klaipéda 2024

Výběr nejlepších juniorů letos v červnu vyrazil na Mistrovstvé Evropy do Klaipédy. Do Litvy vyrazila výprava s devíti závodníky, trenérkou a fyzioterapeutkou. České barvy hájili zkušení reprezentanti spolu s nováčky – Jakub Mizera (Laguna Nový Jičín), Vasilij Ploc (MH Praha), Jakub Svoboda (Čochtan Žďár nad Sázavou), Daniel Uhlíř (Uhlomost Most), David Žemba (Čochtan Žďár nad Sázavou), Klára Divišová (KSP Olomouc), Julie Dočkalová (FastFins Přerov), Zuzana Fabíková (Laguna Nový Jičín), Veronika Králíčková (Čochtan Žďár nad Sázavou), Sára Studená (Subaquklub Delfín Tábor).

Český tým si během šampionátu zapsal několik významných úspěchů a tím hlavním bylo získání 2 medailí. První den uteklo klučičí štafetě (Uhlíř, Svoboda, Žemba, Mizera) na 4x100PP třetí místo o pár setin a s časem 02:37,85 skončili na 4.místě. Druhý den si klučičí štafeta (Svoboda, Žemba, Ploc, Mizera) na 4x200PP pro svou vytouženou medaili doplavala pro bronzovou medaili s časem 06:01,53. Dívčí štafeta 4x100PP vyplavala 8.místo a na 4x200PP holky vybojovaly 5.místo. Ani naše mixové štafety se neztratily a obě skončily na 7.místě. Štafeta 4x100BF (Studená,Uhlíř, Žemba, Divišová) vytvořila nový český rekord s časem 03:17,57 a štafeta 4x100SB (Divišová, Žemba, Studená, Mizera) zaplavala nový český, juniorský rekord s časem 02:57,24.

V individuálních disciplínách si nejlépe vedl Vasilij Ploc, který v disciplíně 400RP získal stříbrnou medaili a v poslední závodní den si tím spravil chuť po náročné sezoně, která byla doprovázená zraněním nohy. V disciplíně 400PP dohmátl na 6.místě.

Jeho týmový kolega Jakub Mizera bral neoblíbenou bramborovou medaili na 200RP a jeho čas 01:22,42 je novým českým, juniorským rekordem. Na 100RP skončil na 8.místě a na 200BF na 14.místě.

David Žemba zaplaval nový český, juniorský rekord v disciplíně 400BFčasem 03:37,34. V poloviční disciplíně 200BF bral 8.místo a na 100BF skončil na 5. místě.

Jakub Svoboda ve svém prvním finále na 100PP skončil na konečném 7.místě. V disciplínách 200PP a 50PP skončil na 12.místě a na 50BF na 19.místě.

Posledním klučičím reprezentantem byl Daniel Uhlíř, který si v reprezentaci odbyl svoji premiéru, stejně jako Kuba Svoboda. V jeho favorizované trati 50BF skončil těsně před finálovou bránou na 9. místě. Na 100BF se umístil na 18.místě a na 50RP bral 15.místo.

Klára Divišová, pro kterou to byl již druhý juniorský šampionát, si v konečných umístění vytvořila postupku. V její nej disciplíně 50BF doplavala na 6.místě, ve 100BF vybojovala 7. místo a na 200BF dohmátla ve finále na 8. místě.

Další zkušenou reprezentantkou byla Zuzana Fabíková, která si doplavala pro 10. místo na 1500PP, pro 12.místo na 800PP a v její doplňkové trati 50PP dojela na 15.místě.

Poslední reprezentantkou, pro kterou to nebyl první šampionát, byla Veronika Králíčková, která se představila na 1500PP a doplavala na 8.místě. Na trati 800PP brala 10. místo a v na 400PP skončila na 16.místě.

Pro Julii Dočkalovou byl šampionát v Litvě jejím prvním reprezentačním závodem a na 400PP skončila na 12.místě, na 200PP brala 14.místo a na 100P skončila na 16.místě.

Sára Studená měla v Klaipédě taky premiéru a byla zástupkyní sprinterských disciplín. Na 50RP se umístila na 11.místě, ve 100RP na 12.místě. V disciplíně 50PP dohmátla na 17.místě a ve 100PP skončila na 14.místě.

Český tým si tedy přivezl dvě medaile a několik finálových umístění. A po odpočinku můžou se svými trenéry plánovat přípravu na další rok, kde se budou opět zaměřovat na nominaci do reprezentace.