Česká reprezentace DPP všech kategorií se zúčastnila Mistrovství světa ve Francii.

Letošní Mistrovství světa na otevřené vodě pořádala Francouzská federace ve městě Carry Le-Rouet, které se konalo v termínu 23.-28.9.2024. Na šampionátě nechyběl ani reprezentační tým Česka ve složení – Martin Děcký (KSP Olomouc), Nela Dušková (MH Praha), Jakub Mizera (Laguna Nový Jičín), David Žemba (Čochtan Žďár nad Sázavou), Klára Divišoví (KSP Olomouc), Julie Dočkalová (FastFins Přerov), Zuzana Fabíková (Laguna Nový Jičín), Kristýna Kakačová (Čochtan Žďár nad Sázavou).

Počasí těmto závodům moc nepřálo a druhý závodní den musel být kvůli silnému větru a vysokým vlnám zrušen. S tím byly spojeny i změny disciplín, které znamenaly zrušení štafety 4x150SB eliminace a nahrazení individuálních disciplín 150PP a 150BF eliminace vzdáleností 600m PP a 600m BF.

Po zrušení štafety 4x150SB startovali naši junioři (Žemba, Divišová, Mizera, Fabíková) ve štafetě 4x1km SB, kde skončili na 7.místě.

Nejvíc zástupců měla česká výprava v disciplínách na 1km. Martina Děckého, Zuzanu Fabíkovou, Julii Dočkalovou a Kristýnu Kakačovou jsme mohli vidět na 1km SF. Nelu Duškovou, Davida Žembu, Kláru Divišovou jsme viděli na startu 1km BF.

V disciplínách 150SF eliminace150BF eliminace se na start postavil také vysoký počet českých reprezentantů . Na 150SF se představili Julie Dočkalová, Jakub MIzera a na 150BF David Žemba s Klárkou Divišovou, kteří se oba dva dostali do finále. David si ve finále vyplaval 8.místo a Klára si vyplavala 7. místo.

Nejdelší vzdáleností letošního šampionátu byla disciplína na 5km SF. Ani tady nechyběli čeští zástupci – Martin si doplaval pro 10.místo, Kristýna doplavala na 11.místě a Zuzana jí následovala na 12.místě.

Před začátkem juniorského a seniorského šampionátu startovala kategorie masters, ve které měla Česká republika silné trio zástupců – Zbyněk Svozil (KSP Olomouc), Peter Majerik a Tibor Toser (oba z KP Česká Lípa).

Nejúspěšnějším master závodníkem se opět stal Zbyněk Svozil, který si dovezl celkem 3 medaile. Dvě zlaté vybojoval v disciplínách 1km BF a 3km BF. Svoji sbírku doplnil 2.místem v disciplíně 1km SF.

Tibor Toser doplnil svého kolegu o bronzovou medaili v disciplíně 3km BF. na 1km BF skončil těsně pod stupněm vítězů, na 4.místě.

Peter Majerik se představil jako Tibor na 1km BF a 3km BF, ve kterých se shodně umístil na 10.místě.

Všem reprezentantům gratulujeme k výsledkům a děkujeme za výbornou reprezentaci České republiky na šampionátě DPP.